REVOLUTION TRAIN Tour

2019-2022

2016-2018

Mapa

SLOVENSKO SE PŘIPOJUJE K ČESKO-NĚMECKÉMU PROJEKTU

Slovenské nadšení nebralo konce. V jednom týdnu jsme se hned dvakrát objevili v hlavních televizních zprávách! Příjemné překvapení. V každém městě bylo vyprodáno, vlak trhal návštěvnické rekordy. A navíc výsledkem závěrečné tiskové konference v Bratislavě byla skvělá zpráva: Slovensko do toho jde s námi.

Už zájem škol v Žilině nás překvapil. Čekání na prohlídku studentům nevadilo. Městská policie Martin zase skvěle zorganizovala návštěvu Protidrogového vlaku. Dostat k nám (na státní svátek) tolik žáků - za to klobouk dolů. Tým Městské policie Liptovský Hrádok se rozhodl trumfnout své kolegy z Martina a naplnil vlak školami. Poslední učitel se studenty vešel po 18:30 a my opět překročili maximální denní kapacitu. Přes 550 návštěvníků! A Ružomberok? Opět skvěle připravená akce ve spolupráci s městskou policií. Příjezd vlaku podpořila nadace SUPRA. Reportáž veřejnoprávní televize zde:

O tom, jak Tvrdošín a Námestovo praskaly ve švech, se mohla přesvědčit předsedkyně Žilinského kraje Erika Jurínová, která akci v každém městě finančně podpořila, stejně jako župan Trnavského kraje Jozef Viskupič. Galanta a Sládkovičovo? Více než 800 lidí navštívilo náš vlak, včetně župana a primátorů okolních měst. Velké díky patří primátorovi Galanty Peteru Paškovi. Bez jeho velkého nasazení a pomoci partnerů by zde vlak nemohl zastavit.

Vše uzavřela tisková konference v Bratislavě za asistence, politiků, županů, primátorů a více než 50 policistů z celého Slovenska. Slovensko se přidává k našemu modelu PREVENCE 2.0 a pro příští rok chce, aby posádku vlaku tvořili slovenští preventisté.

Z ČECH SE PŘESOUVÁME NA MORAVU A SLOVENSKO

Jsou za námi města Plzeň, Strakonice, České Budějovice, Jindřichův Hradec a Jihlava.

V Plzni náš program doplnilo Krajské ředitelství policie spolu s pojišťovnou ministerstva vnitra. Strakonice překvapily aktivitou městské policie, domova mládeže opět ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie - tentokráte z Českých Budějovic.

44. motorizovaný prapor Jindřichův Hradec prezentoval svoji techniku spolu se zdravotnickou službou Promedic. Den v Jihlavě zaplatila sociálně zodpovědná firma BOSCH DIESEL s.r.o. s přispěním Kraje Vysočina.

Další zastávka Ivančice.

90 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ, 90 MĚST, 4 STÁTY

Unikátní inovativní protidrogový projekt Revolution train nabírá na síle. Nebude dlouho trvat a příběh v protidrogovém vlaku si prožije návštěvník s pořadovým číslem 100 tisíc.

Aktuálně je za námi Durynsko a s ním jeho 10 000 návštěvníků, celkově už 30 000 z Německa. Každý den jsme měli vyprodáno, vyškolili jsme 75 německých protidrogových preventistů, vyslechli příběhy, na které nezapomeneme. My jsme odjeli, oni zůstávají a dál budou pracovat s naším návazným programem TO JE ZÁKON KAMO!

A jedeme dál. Česko-Slovenská tour je před námi.

NADŠENÍ V DURYNSKU NEBERE KONCE

Je za námi dalších 5 měst. Schleiz, Erfurt, Sömmerda, Apolda a poslední byla Gotha, kde tiskovou konferenci navštívilo přes 100 odborníků. Zájem o vlak je tak velký, že byl vytvořen pořadník na možná uvolněná místa!

Pojďme to německé nadšení z RT přesunou také do Čech. I u nás je mnoho schopných organizací, či nespokojených rodičů, kteří (pokud není zájem města), mohou dostat vlak blíže dětem. Mít pak u vlaku stánek a ukázat dětěm, že stále existuje mnoho volnočasových aktivit. Napište. Poradíme Vám, jak na to :-)

VIVA TOUR DURYNSKO

Podzimní tour začala již podruhé ve městě Schleiz. Je tu mnoho schopných lidí, kteří náš projekt již začlenili do svých projektů. Vlak zde byl každý den vyprodán, navštívil nás i policejní prezident Durynska a na večerní workshop dorazilo přes 250 odborníků. Mysleli jsme si, že takový začátek je nejlepším potvrzením smysluplnosti naší společné práce. Z omylu nás vyvedly dva příběhy, na které jsme ve Schleizu narazili.

Příběh první

Lidé z COURAGE gegen Drogen se nám svěřili s rok starým zážitkem. Tehdy v jedné ze školních tříd, které navštívily vlak, byl i místní "dětský kápo". Do školy nosil drogy a mezi svými vrstevníky byl populární. Po návštěvě vlaku se to ale změnilo: ostatní děti ho dnes ignorují, pochopily, že ten, kdo rozdává smrt, není cool.

Příběh druhý...

… nám vehnal slzy do očí. K vlaku přišla matka s dcerou a děkovala nám za záchranu syna. Toho návštěva vlaku hluboce zasáhla. Své matce poté řekl, že vlakový příběh je i jeho příběhem a že nechce skončit stejně. Rozhodl se skončit s drogovými experimenty. Matka nám ukázala fotografie svého syna z jeho drogového období a z poslední doby. Přerod trosky ve zdravého veselého mladíka nás dojal.

JARO 2018: NEZPOMALUJEME!
ÚSPĚŠNÉ ZASTÁVKY I ZÁŠTITA MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ

Celé jaro 2018 bylo opět velmi dynamické - padaly další návštěvnické rekordy (Nový Jičín, Borna). Přestože jsme v Borně přidali několik prohlídek navíc, na 200 návštěvníků se nedostalo - někteří za námi cestovali i více jak 70 km. Na vyprodaná německá nádraží se vracíme hned na celé září. Dále pak míříme přes Čechy a Moravu na Slovesko i do Rakouska. Na trasu můžeme zařadit už jen pár posledních měst, kde zastavíme.

Do Prahy se vracíme až v prosinci. Finální trasu zveřejníme začátkem září, kdy také představíme další nové návazné programy a pracovní skupiny jednotlivých krajů. Informovat stíháme jen z rychlíku, ale vězte, že REVOLUTION TRAIN jede dál a věci se prostě dějí.

P.S. Už jste si prohlédli naši novou záštitu od ministra zdravotnictví? (klikejte)

REVOLUTION TRAIN V DRÁŽĎANECH A V BERLÍNĚ: SLAVNOSTNÍ PŘEDSTAVENÍ NOVÉ VERZE EVROPSKÉHO PROTIDROGOVÉHO VLAKU

Německo se stává zemí našemu projektu zaslíbenou. Ačkoliv i v Čechách máme za sebou (a před sebou) ohromný kus práce, právě u našich západních sousedů jsme dosáhli dalších úspěchů a velkého uznání.

Na celoněmeckém 23. ročníku Dne prevence v Drážďanech jsme nejprve ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou (NPC) a Svazem německých kriminalistů (BDK) představili novou generaci evropského Protidrogového vlaku - Verzi 2.0. Policisté z Bavorska, Saska a BDK na tomto veletrhu prevence prováděli stávajícím českým Protidrogovým vlakem své kolegy z celého Německa. Vlak zde navštívil také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Ti všichni viděli aktuální verzi projektu i plány nového modelu. Současný protidrogový vlak, jehož prohlídku absolvovalo už přes 80 000 návštěvníků, je dnes přetížený. Verze 2.0 reaguje na tento ohromný zájem o projekt REVOLUTION TRAIN. Bude mít formu kontejnerové soupravy, takže nebude vázaná pouze na železnici.

Po akci v Drážďanech následoval přesun do Berlína, kde na nádraží Wannsee proběhla tisková konference. Zde jsme oznámili spolupráci a koordinaci odborného grémia na vývoj Verze 2.0. Zúčastnili se opět zástupci NPC, BDK, ale také náměstek policejního prezidenta plk. Ing. Mgr. Jaroslav Vild. Ten uvedl, že projekt má plnou podporu vedení PČR. Zájem o projekt byl v Berlíně neuvěřitelný, odpoledne k vlaku dorazilo 6 přenosových vozů a výsledky můžete zhlédnout například zde: https://mediathek.rbb-online.de/tv/rt...

Tiskovou zprávu stahujte zde: tiskova-zprava_15-06-2018.docx

CHYSTÁ SE TOUR "SEVEROZÁPAD"

Změna termínů vyhrazena.

OZVĚNY Z TOUR: PREVENCE 2.0 PŘEDSTAVENA PRO POLSKO I SLOVENSKO, MINIVELETRHY FUNGUJÍ, WORKSHOPY CHYSTÁME V KAŽDÉM KRAJI

Vlak stále brázdí koleje na své jarní tour. Stihl už navštívit 10 měst. V nich jsme uspořádali řadu workshopů, tiskových konferencí i setkání pracovních skupin pro ČR, Slovensko a Polsko, kde dále představuje nový koncept prevence 2.0. a propojujeme místní odborníky i organizace.

V mezičasech je vlak pravidelně zcela vyprodaný. Rekord letošní tour je zatím 527 návštěvníků za den v Novém Jičíně. Děkujeme všem za návštěvu. Vlakem to ale zdaleka nekončí! Díky zápalu našeho týmu naplno fungují i miniveletrhy a další návazné aktivity.

V květnu se podíváme i na západ Čech a pokračovat budeme do Německa. Pomalu vyhlížíme města jako jsou Rakovník, Žatec, Ústí nad Labem, Most, Chomutov, Cheb a další. Přesnou trasu s daty zveřejníme v nejbližších dnech.

Do své domovské stanice PRAHA-DEJVICE se REVOLUTION TRAIN vrátí až na konci června.

TOUR ČÍSLO 8

Změna trasy a termínů vyhrazena.

ČESKÁ PODZIMNÍ TOUR 2017

Pro informace o možnostech návštěvy vlaku v jednotlivých městech piště na e-mailovou adresu rajnochova@revolutiontrain.cz .

Na pražské Dejvícké nádraží se vrátíme zase v prosinci. Aktuálně je možné objednávat prohlídky v Praze na termíny od 6. do 22. prosince a domlouvat rezervace na leden 2018.

TURNÉ V DURYNSKU A BAVORSKU

Pět týdnů na cestách a dvanáct měst Durynska a Bavorska máme s vlakem úspěšně za sebou. Každá zastávka byla jiná, zažili jsme spoustu překvapení i jedinečných okamžiků - návštěvy durynského zemského premiéra, hejtmanů, starostů, tiskové konference, odborné workshopy nebo jen zážitky s dětmi. Všechny dny však měly něco společného. O protidrogový vlak byl až neuvěřitelný zájem. Předem stanovenou denní kapacitu 450 osob jsme museli několikrát na úkor volného času lektorů navyšovat, a to i v sobotu, kdy k nám chodily pouze rodiny. V některých městech se naopak ve všedních dnech podařilo školní skupiny zorganizovat tak, že k nám jezdily za přispění rodičů až do večerních hodin celé třídy.

KONFERENCE V ANSBACHU

V Bavorském Ansbachu jsme uspořádali ve spolupráci se zástupci města a inspekce kriminální policie workshop a konferenci pro zájemce o další zapojení do projektu z okolních měst. Během dopoledne navštívila REVOLUTION TRAIN více než stovka zájemců o program, část z nich pak odpoledne dorazila na konferenci. Se svými příspěvky vystoupili mj. Daniela Tischer, Hermann Lennert a Thomas Ackermann z úřadu a policie města Ansbach, Hermann Borjans z BDK i Břetislav Brejcha z Národní protidrogové centrály. Své další preventivní projekty představili také zástupci místních organizací Modrého kříže a Diakonie. Děkujeme všem zúčastněným. Další město, ve kterém jsme i díky vám měli úspěch!

WORKSHOP VE SCHLEIZU

Už ve středu 20. září v souvislosti s příjezdem vlaku proběhl odborný workshop pro osobnosti z oblasti drogové problematiky v Saalfeldu. Zúčastnilo se jej více než 90 lidí a své příspěvky předneslo několik předních odborníků. O den později se na diskusním večeru ve Schleizu sešlo u tématu REVOLUTION TRAIN téměř 300 zájemců. Hlavním sponzorem večera byla spořitelna Kreissparkasse Saale-Orla, moderátorem diskuse redaktor týdeníku Spiegel Maik Baumgärtner. V úvodu se odehrál slavnostní podpisu kooperační smlouvy mezi REVOLUTION TRAIN a Svazem německých kriminalistů BDK (Bund Deutscher Kriminalbeamter). Závěrem diskuse přišla ze strany hejtmana okresu Saale-Orla pana Thomase Fügmanna výzva všem zúčastněným, aby podpořili opakování příjezdu vlaku a projekt obecně i v dalších letech.

REVOLUTION TRAIN V SAALFELDU NAVŠTÍVIL PREMIÉR DURYNSKA

První zastávkou velké podzimní tour v Durynsku a Bavorsku byl Saalfeld. Vedle spousty chytrých dětí nás navštívila řada dalších významných osobností, především si vlak osobně prošel předseda Durynské vlády Bodo Ramelow. Komplexností našeho programu byl mile překvapený a zdržel se déle, než bylo původně v plánu.

VÍCE NEŽ 500 NÁVŠTĚVNÍKŮ V AUE

Během jednodenní zastávky v Aue byla překročena kapacita vlaku a organizátoři museli opět přidávat prohlídky. Celkem zde ve středu 14. 6. absolvovalo kompletní program přes 500 lidí. Vlakem je provedli společně s lektory provozovatele vlaku Nadačního fondu Nové Česko také místní odborníci - tzv. multiplikátoři. K programu se navíc v Aue připojili se svými stánky pojištovna IKK classic, místní Diakonie a sdružení Johanniter-Unfall-Hilfe, kteří dále prohlubovali zážitek návštěvníků nabídkou služeb či ukázkami správného provádění první pomoci. REVOLUTION TRAIN se tak hned při první zastávce podařilo propojit s prací místních odborníků a tato spolupráce bude pokračovat i nadále. Po odjezdu protidrogového vlaku získají zástupci města od vlakového týmu výsledky sběru dat o závislostním chování mladistvých i návazný program, se kterým pak multiplikátoři mohou vyrazit do škol.

Hlavním sponzorem zastávky v Aue byla pojišťovna IKK classic. Děkujeme.

KONFERENCE V ANNABERG-BUCHHOLZ: PROTIDROGOVÝ VLAK JAKO SOCIÁLNÍ INOVACE A PROJEKT MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE

V úterý 13. června proběhla při příležitosti zastávky protidrogového vlaku v Annaberg-Buchholz odborná konference. Tématem byly sociální inovace a REVOLUTION TRAIN jako příklad úspěšného inovativního projektu pro česko-německou spolupráci. Akci podpořil Česko-německý fond budoucnosti a spořitelna Erzgebirgssparkasse.

Mezi hosty byli mj. psychiatr a psychoterapeut Ralf Rasch, konzul ČR v Drážďanech Jiří Kuděla, náměstek ředitele Národní protidrogové centrály PČR Břetislav Brejcha a take autor samotného protidrogového vlaku Pavel Tuma. Ten společně se zástupci města Annaberg-Buchholz představil vizi dlouhodobého fungování projektu REVOLUTION TRAIN v celé Evropě se všemi jeho přínosy - s inovativním a pro mládež srozumitelným přístupem k prevenci v jedinečném, a přesto mobilním a flexibilním prostoru, s komplexním výzkumem o závislostním chování mladistvých, i se schopností propojovat experty z různých sektorů.

POSLEDNÍ ZASTÁVKA JARA 2017 - FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Cestou z druhé vlakové tour po Sasku stihneme navštívit ještě jedno české nádraží. V pondělí 19. června uvítáme školy i veřejnost ve Františkových Lázních. Vděk patří především panu Adlerovi z MP Františkových Lázní, který dal dohromady okolní obce i místní společensky odpovědné firmy a ti všichni se na zajištění příjezdu vlaku podíleli. Děkujeme i za návštěvníky!


POTŘETÍ ZA HRANICE A PODRUHÉ DO NĚMECKA

V Sasku se před půl rokem protidrogový vlak zalíbil. Proto ještě před plánovaným podzimním výjezdem, kdy pojedeme i do Bavorska a Durynska, stihneme návart do měst Annaberg-Buchholz a Plauen. Nově se zastavíme ve městě Aue. Po čerstvé zkušenosti na Slovensku se nyní těšíme se na staré známé tváře i nové formy spolupráce. Vznikne v Annabergu-Buchholzi nový vlak? O tom a také o dalších sociálně inovativních projektech bude konference 13. června. Odjezd už se blíží!

12. - 13. června Annaberg-Buchholz
14. června Aue
15. - 16. června Plauen

SPECIÁLNÍ ZASTÁVKA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Díky partnerovi našeho projektu společnosti E.ON si můžeme přičíst na TOUR JARO 2017 další destinaci. České Budějovice budou prvním městem v Jižních Čechách, do kterého vlak vypravíme. Během tří dnů určitě nestihneme přivítat všechny místní školy. Přesto zveme všechny zájemce z řad veřejnosti, aby se přišli podívat, proč se ve všech dosud navštívených městech REVOLUTION TRAIN tolik zalíbil. V budějovickém E.ONu se navíc rozhodli umožnit všem prohlídku zdarma. Smekáme a děkujeme.


Moravskoslezská tour II

Nové trasy, nová města, nové výzvy. REVOLUTION TRAIN opět vyráží do regionů a podruhé míří do Moravskoslezského kraje. Vedle Havířova, kam se protidrogový vlak vrací po půl roce, tentokrát zastaví v dosud nepoznaných městech. Připojí k nim navíc krátké návštěvy Hradce Králové, Valašského Meziříčí, Zlína a Olomouce. Tak, kam to máte nejblíž? Těšíme se na viděnou v některém z měst během REVOLUTION TRAIN Tour jaro 2017.

Harmonogram a termíny prohlídek pro veřejnost (školy objednáváme zvlášť) v protidrogovém vlaku během Moravskoslezské tour 2017 (viz termíny uvedené na mapce):

Pondělky až pátky: první prohlídka 15:30, poslední 18:20
Soboty - otevřeno 25. 3. a 1. 4. v Ostravě, 8. 4. v Českém Těšíně (výjimečně z důvodu výluky, zastávku zajistil Havířov), 22. 4. v Karviné, 29. 4. ve Frýdlantu a 6. 5. ve Valašském Meziříčí, první prohlídka 10:00, poslední 16:30
Ostatní soboty a všechny neděle, svátky a prázdniny - zavřeno
REVOLUTION TRAIN TOUR SASKO I
PILOTNÍ PROGRAM ČESKO-NĚMECKÉ SPOLUPRÁCE V PREVENCI

Problémy s drogami v česko-německém pohraničí byly velkým tématem jarní tour protidrogového vlaku. REVOLUTION TRAIN představil pěti stovkám německých návštěvníků nově vytvořenou verzi programu. Ukázalo se, že jako nástroj komunikace o rizicích závislostí funguje výborně nejen v tuzemském kulturním kontextu, ale i v německém prostředí. Během jarní tour navíc vznikl ve spolupráci s experty z obou zemí nový model spolupráce v oblasti prevence.

Vlak proto vyrazí v listopadu v rámci pilotního testování přeshraniční součinnosti u projektu REVOLUTION TRAIN do Saska, jmenovitě do měst Annaberg-Buchholz, Schwarzenberg a Plauen. Předtím proběhne v Praze školení německých policistů. V protidrogovém vlaku budou společně vést program český lektor i německý specialista. Od 7. listopadu bude mít Nadační fond Nové Česko za hranicemi 10 dní na intenzivní vyjednávání se stávajícími i potenciálními partnery a na plánování jarní tour po dalších německých městech.

Ve městě Annaberg-Buchholz proběhne v pondělí 7. listopadu tisková konference, na níž za účasti předních odborníků na protidrogovou problematiku z obou stran hranice představíme detailní model nové užší spolupráce v prevenci s německými partnery. V Plauen se ve dnech 14. - 15. listopadu uskuteční workshopy pro odborníky na prevenci a zájemce z dalších německých spolkových zemí. Během obou akcí bude Nadační fond Nové Česko prezentovat dosavadní výsledky protidrogového vlaku i první provedení návazného programu – audiovizuálního workshopu do škol.REVOLUTION TRAIN MÍŘÍ DO MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Bohumín, Orlová, Český Těšín, Havířov, ale také Petřvald, Dolní Lutyně, Rychvald či Doubrava. Řada statečných měst na severovýchodě republiky si objednala protidrogový vlak. Proto už v několika příštích týdnech budeme napínat všechny síly, aby žáci, školy, rodiny i všichni ostatní odcházeli z REVOLUTION TRAIN s jedinečným zážitkem na celý život. Chystáme doprovodné akce, pilujeme naše lektorské dovednosti, připravujeme vlak, aby byl ve stoprocentní kondici. Dorazíte i Vy?

Chcete se o Tour dozvědět více? Máte zájem přijít na prohlídku? Pište a objednávejte se na info@revolutiontrain.cz.

TOUR MÁME ZA SEBOU - CO NA TO ZÁSTUPCI MĚST?

Těší mne, že město Selb mohlo být součástí tohoto skvělého projektu. Především přeshraniční aspekt je pro mne v popředí, protože zneužívání drog může být poraženo pouze oběma zeměmi - Českem a Německem.
Ulrich Pötzsch, Primátor města Selb

Za město Aš byl projekt určitě velice úspěšný. Od těch, kteří si vlakem prošli, máme jen pozitivní reakce. Problematika drog v příhraničí s Německem je velkým společným problémem a toto je jeden z nejlepších příkladů spolupráce, jak stav zlepšovat.
Pavel Klepáček, místostarosta Aše

Protidrogový vlak “Revolution Train” je geniální projekt! Rozhodně by měl být doporučen hlavně třídám v pohraničí jak v Bavorsku, tak i v Česku. Je to nejlepší protidrogová prevence.
Jürgen Stader, MU města Hof

Jednoznačně se vlak líbil všem zainteresovaným. Jak sociálním pracovníkům, neziskovkám, policistům, pedagogickému sboru, tak především dětem různých věkových kategorií. Od výchovných poradců a metodiků prevence na školách máme informaci, že více méně ve všech třídách, které prošly vlakem, se téma drogy nyní probíralo v různých předmětech intenzivněji a příběh vlaku jim pomáhá vhodně navázat na toto téma.
Marcela Kopecká, MU Cheb

Další reference na projekt Revolution Train čtěte zde.

REVOLUTION TRAIN VYHLÁŠEN V NĚMECKU PROJEKTEM MĚSÍCE - TK V MOSTĚ

Dne 31. 5. uspořádal NF Nové Česko ve spolupráci s městem Most, které projekt Revolution Train významně podpořilo, tiskovou konferenci - oficiálně zde poprvé zaznělo, že protidrogový vlak bude pověřenkyní vlády SRN pro oblast drog při spolkovém ministerstvu zdravotnictví vyhlášen preventivním projektem měsíce června.

Na akci dále hovořili zástupci města Most včetně primátora Jana Paparegy, náměstek ředitele Národní protidrogové centrály Břetislav Brejcha a také člen představenstva Českých drah - hlavního partnera projektu a zároveň dopravce protidrogového vlaku - Michal Štěpán. Ten potvrdil, že České dráhy mají zájem se i nadále podílet na úspěšném osvětovém působení projektu Revolution Train.

REVOLUTION TRAIN JAKO PROJEKT MĚSÍCE PODLE POVĚŘENKYNĚ VLÁDY SRN PRO OBLAST DROG

Tisková zpráva: Protidrogový vlak v Německu projektem měsíce zde (formát PDF)

Představení projektu a modelu česko-německé spolupráce pro odborníky a města z Německa zde (formát PDF)

PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU REVOLUTION TRAIN V NĚMECKÉM PLAVNĚ

Regionální sdružení měst a obcí Euregio Egrensis uspořádalo na 26. 5. 2016 setkání více než 30 zástupců měst, policie, potenciálních sponzorů, německých drah, drogových preventistů a školských úřadů. Akce byla svolána za jediným účelem: představit protidrogový vlak všem osobám, které by mohly přispět k tomu, aby vlak v rámci své podzimní tour zavítal do jejich regionu. Prezentace projektu Revolution Train, byť bez možnosti prohlídky vlaku, vzbudila u účastníků velmi pozitivní ohlas. Přímo na místě přislíbili podporu tomuto projektu starosta města Plauen, zástupkyně Sparkasse, i zástupci německých drah. Zástupci sdružení Euregio Egrensis se následně vyjádřili, že jsou rozhodnuti zastat roli koordinátora tour pro oblast jejich působení. Už v rámci jarní tour sdružení finančně výrazně podpořilo účast dětí z Aše a několika německých měst. Mnoho účastníků konference plánuje osobní návštěvu protidrogového vlaku ještě během jarní tour.

Jak na konferenci uvedl starosta města Plauen, problém závislosti na pervitinu už v Německu zasahuje všechny vrstvy společnosti. Proto jsou účinné a inovativní projekty protidrogové prevence velice ceněny.

EUREGIO ERGENSIS O PREZENTACI NFNČ

Český překlad zde (formát PDF)

TISKOVÁ KONFERENCE V AŠI - PLÁNUJEME NĚMECKOU TOUR

Na 10. května jsme ve spolupráci s městem Aš, které projekt protidrogového vlaku podpořilo, uspořádali tiskovou konferenci. Za účasti ředitele Národní protidrogové centrály, zástupců Ministerstva vnitra či Policie ČR se hovořilo především o problémech s drogami v pohraničí, o česko-německé spolupráci a samozřejmě o projektu Revolution Train, který s přibývajícími návštěvníky z Německa získává opravdu mezinárodní rozměr. To potvrdilo závěrečné vystoupení Andrease Deffnera - tiskového mluvčího pověřenkyně spolkové vlády pro oblast drog Marlene Mortler - který vyzdvihl inovativní přístup projektu a naznačil, že protidrogovému vlaku udělí jejich úřad zvláštní ocenění. Všechny tyto novinky vedou k jednoznačnému závěru: Revolution Train vyrazí do Německa! Dění okolo tiskové konference a protidrogového vlaku monitorovala česká i německá média.

Tisková zpráva: Český preventivní projekt proráží hranice zde (formát PDF)

REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE zde.

REPORTÁŽ BAVORSKÉ TELEVIZE BR zde.

Další mediální ohlasy na projekt Revolution Train zde.

OHLASY Z NĚMECKA

Reakce účastníků workshopu i dalších návštěvníků protidrogového vlaku v pohraničí předčila i naše nejoptimističtější očekávání. Z neziskových organizací i měst stejně jako od pedagogů a žáku nám přicházejí děkovné a pochvalné dopisy. Pouhý týden po workshopu se do Domažlic přijely podívat delegace starostů a policistů z prvních německých měst. Pro celý tým protidrogového vlaku je velkým povzbuzením, že náročná práce na německé verzi programu se vyplácí a protidrogový vlak se ukazuje jako univerzální nástroj, srozumitelný i za hranicemi.

Ohlasy na náš projekt nejen od německých návštěvníků najdete zde.WORKSHOP V ŽELEZNÉ RUDĚ

26. dubna se při příležitosti zastávky protidrogového vlaku na hranicích s Bavorskem odehrál odborný mezinárodní workshop. Nádraží Železná Ruda-Alžbětín/Bayerisch Eisenstein je místem pro podobnou událost jako stvořeným. Závažná témata, jako je problém s drogami a zejména pervitinem v českoněmeckém pohraničí, je třeba řešit v co nejtěsnější součinnosti. Proto pozvání Nového Česka do Železné Rudy i na prohlídku protidrogového vlaku přijali zástupci státní správy, samosprávy, policie, celní správy i občanského sektoru z ČR i SRN. Účastníci se shodli, že drogový problém v pohraničí je ve společnosti podceňován na obou stranách česko-německé hranice. Je nutné rozšířovat působení v oblasti prevence na více cílových skupin a posilovat oblast personálně. Také je třeba hledat u tradičních cílových skupin - dětí a mladistvých - takový způsob komunikace o tématu prevence, který se setká se vstřícnou a pozitivní reakcí. Právě v tom směru může podle účastníků workshopu protidrogový vlak Revolution Train výborně zafungovat.ODJEZD NA TOUR

Protidrogový vlak se dal poprvé od převzetí projektu novým provozovatelem - Nadačním fondem Nové Česko - do pohybu. 19. dubna vyrazila souprava díky lokomotivě Českých drah směr Plzeň. Závěrečné přípravy probíhaly do posledního okamžiku. Tým protidrogového vlaku se pobavil především v okamžiku, kdy strojvedoucí - aniž by tušil, že mu v soupravě stále pobíhá a pracuje zhruba pětice odvážných, zavelel k odjezdu. Vše ale nakonec dobře dopadlo a tým se za vlakem do Plzně-Koterova dopravil standardně až další den brzy ráno.


AKTUÁLNĚ PROJEKT PROGRAMY O NÁS PARTNEŘI KONTAKTUJTE NÁS
Tour Historie Pro školy Pro média Reference       Eliášova 274/4, Praha 6
Vizualizace Pro rodinu Kariéra Napsali o nás  info@revolutiontrain.cz
      +420 774 724 757
5D Pro firmy Foto