Reference

ZPĚTNÉ VAZBY – DĚTI, ŽÁCI, STUDENTI

Celý vlak byl jeden velký příběh a to se nám líbilo nejvíc. Byl to příběh o drogově závislých mladých lidech. Velmi nás to odradilo od špatných, zdraví škodlivých a návykových látek. Myslím, že nám to změnilo pohled na kouření, pití i drogy. Celá exkurze nás zaujala a ponaučila.
Třída 9.A, ZŠ Šenov

Mnoho scén nám utkvělo v paměti, protože byly velmi působivé a reálné. Jsme rádi, že jsme i přes časovou tíseň kvůli nadcházející zkoušce využili možnosti vidět video i všechny prostory vlaku. Je nám teď jasné, že neexistují žádné "neškodné" drogy a také, jak rychle se člověk dostane do bludného kruhu drogové závislosti, obstarávání a kriminality. Nejen my, ale i naši učitelé jsme za jedno, že to byla nejlepší výstava, která na toto téma existuje. Moc rádi "Revolution Train" doporučíme dál.
Třída 9a, Mittelschule Ruhmannsfelden

Bylo to velmi zajímavé a hodně jsem se potom zamyslel. Jsem si na 100 % jistý, že neskončím u drog! Tento vlak je suprovou ukázkou, jak to vypadá v životě drogově závislých. Je mi jedno, že jsme nedostali něco jako iPady, nebo že nedostaneme žádný dárek. Mně tato přednáška dala život! Úplně jiný přístup k životu atd. Děkuju všem, kteří se na tomto projektu podíleli, protože je to dobré a zajímavé.
Chlapec 14 let, ZŠ SNPG Ústí nad Labem

Ve vlaku jsem měla možnost prožít život mé matky. Nebylo to nijak příjemné. Ale dávejte to mladým lidem před oči neustále!!! Dnešní svět to potřebuje!!!
Dívka 14 let ZŠ, Lenešice

Když jsem poprvé slyšel o tomto vlaku, myslel jsem, že to nebude nic moc. Ale realita, když jsem tam přijel, byla nádherná. Myslím si, že tento projekt má hodnotu a měly by ho vidět všechny mladší generace... A každého naprosto odradí od drog a návykových látek.
Chlapec 14 let, ZŠ Obříství

Pokud mladistvej má aspoň trochu vůle, inteligence a sebereflexe, tak to tohle musí přesvědčit. Je to fakt suprčupr!
Dívka 17 let, OA Dušní 7

Zajímavé, ve vlaku vidíme, že život není vždy růžový, hezký a příjemný. Z malé závislosti se může stát něco, co již neustojíme a bude nás to stát život, ale také nesmíme zapomínat na naše blízké, kteří pak možná zažijí něco horšího.
Dívka 14 let, Gymnázium Christiana Dopplera

Některé informace byly opravdu zajímavé a je lepší zažít si to na vlastní kůži, než o tom jen slyšet.
Chlapec 14 let, ZŠ Řeporyje Praha 5

Bylo to zajímavé. O těchto věcech jsem nepřemýšlela, ale teď mě to donutilo alespoň trochu zapřemýšlet.
Dívka 13 let, ZŠ Dr. Tyrše

Lepší přednášku jsem nezažila. Nedá se tomu říkat přednáška. Je to životní zkušenost, kterou by si měl projít každý.
Dívka 14 let, ZŠ Ústí nad Labem

Protidrogový vlak je suprový. Myslím, že je to dokonalý nápad jak ovlivnit žáky 8. a 9. tříd základních škol. Je to brané poučně a zároveň zábavnou formou, což žáky, studenty a lidi z širšího okolí zaujme, poučí a pobaví.
Dívka 20 let, SOŠ Hamr

Zrekonstruovat vlak zevnitř do takových místností muselo dát hodně práce. Propracovaný, líbilo se mi to. Zvukový efekty bomba. Z venku to vypadalo jako starý nefunkční vlak nabarvený na stříbrno. Díky tomuto programu se děti zamyslí nad tím, jestli drogy budou brát, nebo ne. Děti, které drogy už použily, se zamyslí nad tím, jestli je přestanou brát. Luxusní "atrakce“.
Chlapec 14 let, ZŠ Obříství

Bylo to super a zajímavý. Inspirovalo mě to k životu. Velmi bych to doporučila i všem ostatním lidem.
Dívka 15 let, ZŠ Lipenec

Rozhodně nám to otevřelo oči a myslím, že každý, kdo to viděl, si rozmyslí, jestli drogy brát nebo ne. Tleskám, moc se vám to povedlo! Doufám, že se to bude i líbit ostatním.
Dívka 15 let, ZŠ Lenešice

Vlak se mi velice líbil, inspiroval mě a dříve bych drogy zkusila. Po vlaku bych je ani nezkusila. Velice se mi líbilo i zpracování (film, průchody apod.).
Dívka 15 let, ZŠ Kladno

Tento projekt byl velmi zajímavý a poučný. Má to velký smysl a mnohým lidem se snad otevřou oči a vyberou si ten správný „vlak“.
Dívka 15 let, ZŠ Jirkov

Mám z toho zajímavý pocit a dospěl jsem k tomu, že drogy a alkohol a další věci podobné těmto nebudu nikdy zkoušet.
Chlapec 13 let, ZŠ Sázava

Rozhodně by takový vlak mohl být ve více městech.
Chlapec 15 let, ZŠ Benešov nad Ploučnicí

Překvapilo…. Smekám!
Slečna 21 let, ŠSOS Ústí nad Labem

Měli by to vidět lidi, kteří s tím doopravdy mají problémy. Vláda a soudy by měli více klid, kdyby bylo méně závisláků, a tenhle vlak toho docílí.
Chlapec 14 let, ZŠ Litvínov

Mě to nadchlo a překvapilo. Nebudu se rozepisovat, bylo by to moc dlouhé čtení. Zkrátka super, neobyčejně skvělé informace a skvělý pán. Děkuji, že jsem tu mohl být a prohlédnout si, jak to vypadá, když člověk nedokáže ovládat svůj život.
Chlapec 14 let, ZŠ Sázava

Mně se vlak moc líbil, prostředí bylo krásně udělané, tak reálné. Určitě by tento vlak mělo navštívit co nejvíce lidí… Závisláci aby přestali a normální aby nikdy nezačali.
Dívka 15 let, ZŠ Emy Destinové

Vlak byl opravdu velmi zajímavý, moc se mi to líbilo a rozhodně mě to inspirovalo. Mělo by se to dělat všude. Nečekala jsem to takové, velmi mě to překvapilo.
Dívka 15 let, SPŠ Kadaň

Tento vlak mě velmi zaujal a donutil mě přemýšlet a dokázal, že mám jen jeden život…
Chlapec 14 let, ŽS Louny

Vlak byl zajímavý a donutil mě přemýšlet o tom, co v životě dělat a nedělat. Rozhodně jsem se poučila a nikdy si od nikoho nenechám nabídnout drogy. Vím jaké to má následky.
Dívka 15 let, ZŠ Chomutov

Prostředí vlaku bylo natolik věrohodné, že až nápadně připomíná mnohé části našeho města, se kterým je běžně konfrontován i ten, kdo drogy a podobné prostředí nevyhledává. Tenhle vlak asi moc nikoho nešokuje – o to víc snad může zapůsobit.
Dívka 14 let, ZŠ Jirkov

Moc se mi to líbilo, bylo to poučný a zajímavější než ve škole protidrogové přednášky, co jsme tam měli. Zanechá to v lidech víc než obyčejná přednáška.
Chlapec 15 let, ZŠ Lipenec

V protidrogovým vlaku jsem si vzal ponaučení o tom, že si nikdy nekoupím nebo nevezmu jakoukoliv drogu. Protože nás to může zabít. V tom vlaku to bylo úžasný, měli to tam dobře připravený. Doporučil bych to žákům, aby si dávali pozor na to co to je a co to s vámi může udělat.
Chlapec 14 let, ZŠ Klášterec nad Ohří

Bylo to super, rozbrečelo mě to. Ne že by mi bylo líto těch lidí, ale protože se to stalo v mé rodině.
Dívka 14 let, ZŠ Louny

Vlak se mi velmi líbil, očekávala jsem "obyčejné“ promítání filmu. Je to super, když si to můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Po dnešku jsem pevně rozhodnutá, že s drogami nikdy nezačnu. Tento život mě děsí, mám do něj jiné plány!!!
Dívka 14 let, ZŠ Jirkov

Díky tomuto programu jsem si dokázala říct, že drogu nechci a že bych jí dokázala odmítnout. Moc se mi to líbilo a rozhodně budu doporučovat.
Dívka 14 let, ZŠ Jirkov

Je to velice zajímavé, moc hezky udělané… Myslím, že by to mělo být na více místech po ČR. Nenapadlo by mě, že by mohla být protidrogová přednáška zábavná. Moc se to povedlo.
Dívka 13 let, ZŠ Ústí nad Labem

Expozice žáky zaujala zejména proto, že šlo o jiné (velmi zajímavé) zpracování, které je odlišné od zpracování této problematiky ve škole.
Chlapec 14 let, ZŠ Louny

Vlak mě donutil přemýšlet, co všechno se může stát. Rozhodně s tím nezačnu.
Chlapec 14 let, ZŠ Sázava

Velmi se mi to líbilo tímto způsobem, lepší než nějaké povídání. Dobře investované peníze. Určitě bych doporučil.
Chlapec 16 let, ZŠ Benešov nad Ploučnicí

Mockrát děkuji za návštěvu. Tato organizace mě překvapila, nevěděl jsem, že lidi jsou schopni, tak úžasného projektu.
Chlapec 15 let, ZŠ Ústí nad Labem

Vlak a příběh, který se v něm odehrával, byl dost inspirující k tomu, abych přemýšlela, zda je vůbec chytré se zahazovat s lidmi, kteří v tomto oboru vystupují. Budu se snažit jim vyhýbat obloukem.
Dívka 15 let, ZŠ Kladno

Vlak mě naučil, jak mám zareagovat na to, až mi někdo bude nabízet jakoukoliv drogu.
Chlapec 16 let, ZŠ Lenešice

Vlak vypadal pěkně, zajímavý příběh. Definitivně mě odradil od drog. Dobře zpracované prostředí.
Student, Gymnázium Podbořany

Zasáhlo mě to rozhodně více než protidrogová přednáška ve škole, kde se každý musí unudit k smrti. Vlak je skvěle udělaný.
Dívka 14 let, Gymnázium Budějovická

Drogový vlak je výborný nápad, jak dětem zprostředkovat pocity a nebezpečí závislých lidí. Je to výborný projekt!!!
Dívka 14 let, ZŠ Lipenec

Vlak na mě velice zapůsobil. Myslím si, že je to dobrý nápad a do budoucna by to mohlo pomoci k tomu, aby to děti našeho věku od drog odradilo. Nejvíce se mi líbilo, že celý ten projekt byl velmi realistický a opravdu o tom, jak to potom v životě člověka, co bere drogy, dopadá.
Nikola Nováková, Gymnázium Podbořany

Rozhodně nejzajímavější způsob, jak veřejnost poučit o drogách, který jsem doposud zažila. Nejvíce se mi líbil design stěn vagónů. Bylo to znázornění stavu lidského těla zevnitř, který se působením drog postupně zhoršoval.
Petra Bui, Gymnázium Podbořany

Revoluční vlak byl pro mě velmi skutečný. Interiér podoben lidskému tělu mi naháněl husí kůži. Myslím, že tento vlak dokáže ovlivnit mnoho lidí, nebo alespoň mě ovlivnil nepopsatelně. Na takovou exkurzi by měla jet každá třída. Je důležité být informovaný a vzdělaný v takových směrech.
Student, Gymnázium Podbořany

Zpětné vazby dětí prostřednictvím Sedmikrásky
Když jsem viděl ten vlak z venku, tak mě moc nezaujal. Ale když jsme šli dovnitř, tak jsem byl překvapený, když jsme procházeli celý vlak a koukali jsme na všechny ty ukázky. Hodně mě to odvrátilo od drog, abych je někdy v budoucnu bral.

Tento projekt mi opravdu otevřel oči. Kdybych tento pořad viděla v televizi, tolik by mě to nevzalo.

Osobně se mi tento způsob ponaučení velmi líbil. Nebylo to tak hloupé, trapné a neprospěšné, jako většina přednášek na téma „drogy“ a navíc, to nebylo jen pouze naučné, ale byl to i zvláštní zážitek, který velmi dobře zafungoval na mé přemýšlení ohledně drog.

Protidrogový vlak se mi moc líbil, i když mě někdy vyděsily určité vagóny. Ale je dobře, že tam jsou takové vagóny, aby si děti, co jimi procházejí, uvědomily, jak takový život narkomana probíhá. Přijde mi to, jako velice dobrý nápad a velice se mi líbilo, jak byl program propracovaný.

Ve vlaku jsem zjistil, jaké jsou drogy svinstvo. Kamarádi mi často nabízeli cigarety a já vždycky řekl NE. A teď jsem si na 100 % jist, že drogu v životě nezkusím.

Zpětné vazby dětí ZŠ Straškov - Vodochody
Když jsme vešli do prvního vagonu, působilo to na mě tak nějak děsivě. Chtěli nám ukázat tu možná nejhorší variantu, jak to může celé dopadnout. Dodat odvahu na to říct ne.  Když jsme stáli v posledním vagonu, byla jsem vážně plná myšlenek, jak by příběh mohl jinak skončit. Ukázali nám, že máme jen jeden život, nedá se stopnout nebo začít od znova. A máme si ho vážit, protože další šanci už mít nebudeme.

​Přišla jsem do vlaku, do prvního vagonu. Po stěnách to vypadalo, jako bychom byli v lidském těle. Bylo to strašidelné, ale zároveň vzrušující. Ta osoba v televizi mluvila tak tajemně a pravdivě, až jsem zamyslela.

Líbilo se mi, že to nebylo jen promítání filmu, ale že nás svým způsobem i zahrnuli do děje, abychom viděli na vlastní oči, jaké to je. Mohlo tam být trochu větší teplo.

Vůbec jsem od toho nečekala tolik, mile mě to překvapilo. Nechápu, jak si takhle někdo může chtít zkazit život. Určitě je to dobrá zkušenost a stojí za to se tam jet podívat. Pak už jsem byla ráda, že jsme vyšli z vlaku. Bylo to až odstrašující ty poslední dvě místnosti. Kde nám na vlastní oči ukázali, kde žijí narkomani. Nebylo to nic moc hezkého, ale opravdu se jim to povedlo.

Dost mě to překvapilo a byla jsem ohromená. Líbilo se mi, jak to mají všechno do detailů propracované. Celý vlak na mě působil strašně zajímavě a líbil se mi nápad něco takového vytvořit. Myslím si, že si z toho každý něco odnese a snad někdo z nich se nad sebou zamyslí a dojde jim, co je pro jejich život dobrý.

Vlak působil možná trochu strašidelně a záhadně, čemuž také pomáhal zvláštní hlas, který nás provázel v každém vagonu.  Z příběhu jsem neměl zrovna příjemný pocit, ale nikoho mi líto nebylo, protože si to vlastně zavinili sami, každý se mohl rozhodnout jinak.

Protidrogový vlak nám všem dodal odvahu říci ne. Jsem ráda, že jsem se tohoto projektu mohla zúčastnit a pomoci k jeho dokončení. Zanechalo to ve mně hluboký pocit k zamyšlení.

ZPĚTNÉ VAZBY – PEDAGOGOVÉ, ODBORNÍCI A DALŠÍ

Dělám prevenci již 14 let, ale tento projekt je nejlepší ze všech, které jsem měla možnost absolvovat. Děti přišly s nadšením a odcházejí s úvahou, že život je opravdu dar a snad jim to v budoucnu pomůže rozhodnout se správně. (Někdo mi stihl říct, že ani to občasné kouření není asi nic moc.)
Marcela Černá, pedagog, 8. ZŠ Most

Projekt je určitě vhodným doplňkem protidrogové prevence, a to nejen pro žáky středních a základních škol, ale i pro učitele a rodiče, aby si plně uvědomili případnou hrozbu. Všem doporučuji, aby si vlakovou soupravu, kde jednotlivé vagony simulují různá prostředí, prošli a opravdu prožili.
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast

REVOLUTION TRAIN je jedinečný nástroj, který rozšiřuje stávající metody prevence velmi efektivním způsobem.
Rolf Schmidt, primátor města Annaberg-Buchholz

Prevence v drogové oblasti je extrémně drahá. Pokud ale vidíte, že takový vlak dokáže nadchnout a přesvědčit celé třídy o tom, že život bez drog je pro ně zdravější a lepší, tak jsou to jistě správně vydané peníze.
Andreas Deffner, bývalý tiskový mluvčí pověřenkyně vlády SRN pro oblast drog Marlene Mortler

Tato akce se nám líbila, je to z vaší strany opravdu dobrý nápad, jak zapůsobit s protidrogovou problematikou na naši mládež.
Jana Feberová, primátorka města Havířov

Celá akce byla vedena vysoce profesionálně s důrazem na dané téma. Drogy jako téma nebylo rušeno žádným nadměrným balastem. Nedostatky jsem nezaznamenal, pouze jeden poznatek. Dát důraz i v průběhu prohlídky na stěny znázorňující "chátrající tělo".
Tomáš Kuča, starosta města Orlová

Za město Aš byl projekt určitě velice úspěšný. Od těch, kteří si vlakem prošli, máme jen pozitivní reakce. Problematika drog v příhraničí s Německem je velkým společným problémem a toto je jeden z nejlepších příkladů spolupráce, jak stav zlepšovat.
Pavel Klepáček, místostarosta města Aš

V roli školního metodika prevence působím již 15. rokem. O projektu jsem před samotnou návštěvou zjišťovala informace. Jak myšlenka „protidrogového vlaku“ vznikla, kdo je jejím autorem, co náklady na tento projekt… co na to odborníci… co vše předcházelo samotné realizaci…. 1. 6. 2016 jsem měla možnost vlak projít. V hlavě jsem měla články adiktologů, kteří vlak kritzují, poukazují na záměrné strašení dětí. Přišlo mi to úsměvné. V nejmenším jsem neměla pocit, že děti někdo straší. Akce žáky oslovila. Nenásilnou formou byly vtaženy do děje. Efektní. Propracované.
Mgr. Irena Fleissnerová, pedagog, 11. ZŠ Most

Projekt "Protidrogový vlak Revolution Train" je dosud nejkompaktnější a nejdůraznější forma prevence se zaměřením na zneužití drog, jaká byla kdy v Plavně představena. Profesionální organizace našich českých partnerů umožnila velkému množství návštěvníků, mezi nimiž byli i mladiství z městských gymnázií, ojedinělý pohled na realitu, která provází konzumaci drog. V navázané spolupráci s tímto projektem bychom rádi v budoucnu pokračovali.
Steffen Zenner, náměstek primátora města Plauen pro kulturu a sociální oblast

Utvrdila jsem se v tom, že tento projekt je velmi vhodný pro protidrogovou prevenci. Jak interaktivní koncept projektu, tak i vztah k realitě mě přesvědčily. Ukázané realistické scény jsou vhodné k vývoji protidrogového postoje ke konzumaci a zneužívání drog. Dotazník, který účastníci vyplňují je motivuje k tomu, aby přemýšleli o vlastním chování, stejně tak si společně s mladistvými zažijí jednotlivé situace.
Dr. Birgit Krappig, SBA - Sächsiche Bildungsagentur Zwickau

Všichni jsme se dnes shodli, že tento projekt je velmi povedený. Drogovou problematiku tematizuje názorně, pro žáky pochopitelně, a bez “zvednutého ukazováčku”.
Georg Brandhorst, pedagog Siebensternschule Selb

Viděla jsem mnoho “protidrogových” akcí či přednášek a popravdě, byla jsem v rozpacích po pozvání do protidrogového vlaku. Ale bylo to velké překvapení: ani já jsem se nenudila, zhruba hodina strávená ve vlaku uběhla bleskově. Navíc musím ocenit využití prostoru vlaku pro celý prezentovaný příběh. Gratuluji autorům.
Doc. MUDr. Eva Králíková, CSc.

Projekt nabízí poutavou a pro mladé lidi atraktivní formou zamyšlení nad reálným příběhem a jeho souvislostmi.
plk. Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály

Podle vyjádření pedagogů, výchovných poradců a ředitelů škol se jednalo o velmi vydařený projekt, který vtáhl děti do příběhu. Projekt velmi realisticky zaznamenává v časovém horizontu pomalý rozklad osobnosti člověka a poukazuje nejen na rizika, ale i důsledky tohoto jednání mladých lidí.
Pavel Hojda, místostarosta města Cheb

Mohu jen konstatovat, že jsem se ještě jako koordinátor Minimálního preventivního programu sociálně patologických jevů nesetkal s tak působivou akcí, která dokonale oslovila naše žáky. Prostředí, audiovizuální projekce, průvodní slovo a vlastní prožitek umocněný nenásilným vtažením do děje přinesl žákům větší efekt, než nejrůznější přednášky a akce, kterých jsem se zúčastnil.
Mgr. Miloslav Bernard, koordinátor MPP, SOU stavební Benešov

Akci celé vedení města vnímá velmi pozitivně, stejně jako veřejnost, která se mohla akce zúčastnit. Ohlasy dětí a pedagogů jsou také pouze pozitivní.
David Pěntka, protidrogový koordinátor Orlové

Těší mne, že město Selb mohlo být součástí tohoto skvělého projektu. Především přeshraniční aspekt je pro mne v popředí, protože zneužívání drog může být poraženo pouze oběma zeměmi - Českem a Německem.
Ulrich Pötzsch, Primátor města Selb

Těší nás, že jsme jako první zemský okres v Německu nabídli našim žákům a mladistvým tento inovativní program. Jsme přesvědčeni, že díky protidrogovému vlaku se problematice závislostí a jejich následkům dostalo více pozornosti ze strany veřejnosti. Protidrogový vlak tímto splnil velmi důležitý úkol preventivní a osvětové práce."
Frank Reißmann, vedoucí 2. oddělení zemského okresního úřadu Erzgebirgskreis

Společně s kolegyní jsme se seznámili s programem a koncept na nás oba udělal velký dojem, dostal se nám "pod kůži". Od známých jsme se dozvěděli, že u žáků to zanechalo stejný dojem.
H. Gaim, Gymnasium Zwiesel

Protidrogový vlak “Revolution Train” je geniální projekt! Vlak je multimediálně vytvořen tak, že oslovuje mladé lidi. Příběh, který je vyprávěn prostřednictvím filmu, je emocionální a herecky perfektní a dostane se pod kůži. Důležité je také, že návštěvníci jsou vlakem prováděni průvodcem, který také zodpovídá dotazy. Pan Tuma vytvořil něco úžasného. Protidrogový vlak by rozhodně měl být doporučen hlavně třídám v pohraničí jak v Bavorsku, tak i v Česku. Je to nejlepší protidrogová prevence.
Jürgen Stader, město Hof

Nejpoutavější protidrogový program. Přednášky jsou ve srovnání s vlakem na nic. Prožitkový program podle mého názoru ovlivní nejvíce. Super, super, super. Přeji mnoho šťastných kilometrů.
Ing. Miluše Vilímková, pedagog, ZŠ Jirkov

Vlak byl velmi zajímavě vytvořen, bylo perfektní, že si člověk dané situace reálně prožil a prošel. Pouze bych prodloužila čas ve vlaku – myslím hlavně diskuze a povídání s lektorem. Ale bylo to parádní. Děkuji.
Hlaváčková, ZŠ SNPG Ústí nad Labem

Jednoznačně se vlak líbil všem zainteresovaným. Jednak sociálním pracovníkům, neziskovkám, policistům, pedagogickému sboru, tak především dětem různých věkových kategorií. Od výchovných poradců a metodiků prevence na školách máme informaci, že více méně ve všech třídách, které prošly vlakem, se téma drogy nyní probíralo v různých předmětech intenzivněji a příběh vlaku jim pomáhá vhodně navázat na toto téma.
Marcela Kopecká, koordinátorka protidrogové politiky města Cheb

Váš vlak má smysl a považujeme ho za ojedinělou protidrogovou prevenci, která nutí návštěvníky k zamyšlení.
Karel Havelka, vedoucí kanceláře úřadu města Žatec

Naprosto úžasný projekt. Hodinka ve vlaku nahradí nudné přednášky, ze kterých si děti příliš neodnesou. Vlakem by měli projít všichni žáci druhého stupně, případně i středních škol.
Prokopová, pedagog, Montessori Otvice

Zatím nejpůsobivější program s drogovou tématikou jakého jsme se kdy s třídou zúčastnili.
Surbon, pedagog, ZŠ Kladno

Vlak zajímavým způsobem zpracoval tématiku drog. Děti byly z vlaku nadšené, dlouho jsem je neviděla tak zaujaté. Klidně bych uvítala i další vagony. Prostě super! Jen tak dál! Pokud by byly i další projekty, byli bychom velmi rádi.
Mgr. Zdeňka Spaningerová, pedagog, ZŠ Kladská Praha 2

Chtěla bych poděkovat všem, kteří zrealizovali teorii do praxe. Děti stále jen slyší a už nechtějí poslouchat, tady viděly a to je důležité. Děkuji.
Mgr. Jana Zelená, pedagog, ZŠ Klánovice Praha 9

Určitě nutí k zamyšlení, výborná prevence!
Mgr. Martina Stárová, pedagog, Gymnázium Christiana Dopplera Praha 5

Výborně provedené, propracované detaily. Dobře působící zpracování.
Janák, pedagog, MA Beroun

Formy prezentace předkládány vhodnou formou pro současnou mládež. Velmi se mi to líbilo. Určitě to využiji i ve výuce. Realizátorům patří díky.
Mgr. Kudová, pedagog, ZŠ Louny

Rozhodně ukázka z reálného života, která by měla být inspirativní pro budoucí životy.
Eva Doležalová, pedagog, ZŠ Děčín

Doufám, že to mnohé lidi odradí. Tento program za to stojí.
Pabung, pedagog, 14. ZŠ Most

Naše škola se ráda zúčastnila této protidrogové prevence. Budeme rádi za spolupráci i v dalších letech.
Martin Prislupský, učitel, SPŠ Ústí nad Labem

Výborná projekce, nečekané vtažení do příběhu. Věřím, že mezi námi nebyl niko, kdo by se nudil a neprožíval to. Moc díky, budeme propagovat a přijedeme zase.
Trhovská, pedagog MA Beroun

Hezky zpracované a děti to nadchlo. Má to atmosféru a drajv.
Václav Lacina, pedagog, ZŠ Antonína Čermáka, Praha 6

Byl jsem překvapen, bylo to opravdu pěkné. Myslím, že čím dříve se začne s prevencí, tím lépe.
Zdeněk Cudlín, pedagog, ZŠ Sázava

Velmi poučné, měli by to vidět všichni žáci od 5. třídy.
Radomír Fořt, pedagog, SPŠ Ústí nad Labem

Jiné, zajímavé, pro děti přijatelná forma, inspirativní.
Jansová, pedagog, ZŠ Benešov nad Ploučnicí

Neobvyklé podání drogové problematiky. Možnost prožít si příběh velice oceňuji jako velmi přínosnou.
Kulhavá, pedagog, ZŠ A. Sochora

Úžasný a velmi přínosný program.
Divišová, pedagog, ZŠ Dr. Miroslava Tyrše

Program se nám velice líbil, velmi přínosné a působivé. Doufejme, že pomůže jako prevence a varování. Perfektní!!! Děkujeme za skvělý zážitek!
Wernerová, pedagogický dozor, SŠDVS Most

Vlak byl úžasný! Nic lepšího jsem snad nikdy neviděla! Rozhodně sem s někým pojedu a budu to všem doporučovat! Rozhodně luxus, palec hore!
Irena Nováková, pedagog, SPŠ Most

Moc děkujeme, rozhodně doporučím. Příběh je úžasný. Daleko lepší než přednáška o drogách.
Toncrová, pedagog, ZŠ Obříství

Projekt, který má rozhodně smysl. Jen tak dál. Bylo to super.
Boháčková, pedagog, ZŠ Jirkov

Úžasná, interaktivní forma projektu. Líbilo se mi propojení protidrogové prevence s konkrétním příběhem závislých lidí. Nepřibarvená realita s reálným koncem. Z mé strany to nejlepší hodnocení. Lepší projekt jsem ještě nenavštívila. Děkuji.
Kvapilová, pedagog, ZŠ SNPG Ústí nad Labem

Program hodnotím kladně. Myslím, že dá dětem víc, než když se zúčastní suché přednášky. Nedozví-li se více informací, určitě si daleko více zapamatují.
Brňáková, pedagog, ZŠ Benešov nad Ploučnicí

Organizace dobrá, příběh emotivní. Žáci jej sledovali se zaujetím. Takovýto preventivní program považujeme za přínosný. Děkujeme.
Lenka Líbalová a Renata Sochorová, pedagogové, ZŠ Šluknov

Líbil se mi nápad propojení filmu a reality. Příběh je autentický. Hezky ukazuje snahu rodičů, nejedná se o žádné problémové rodiny. Líbí se mi práce s důsledky - zranění po autohavárii. Víc bych zapojila žáky. Vymyslela bych pro ně konkrétní aktivity. Např. na figuríně dát srdeční masáž, dát jim telefon, ať zavolají záchranku. Těším se, že přijedete k nám do Chomutova.
Bryndová, pedagog, ZŠ Chomutov

Rozhodně nejzajímavější a nejpoutavější protidrogová přednáška jakou jsem kdy absolvovala.
Vrbová, pedagog, SPGŠ Most

Za nevšední zážitek z řad dětí i pedagogů z návštěvy Revolution train moc děkujeme všem jeho autorům. Doporučujeme všem možnost navštívit tuto akci, neboť zanechá ve všech nějakou stopu.
M. Smiljeková, pedagog ZŠ Kadaň

Výborný nápad, sugestivní, jen klidně přitvrdit, aby následky ještě více odrazovaly.
Hana Vyskočilová, pedagog OA Holešovice, Praha 7

Praktická ukázka v příběhu co se může stát, když člověk podlehne drogám. V realitě by se doba, než by se závislý propracoval k tvrdým drogám, mohla lišit. Nebo by mohlo začít léčení dříve.
Kouřilová, pedagog, OU Chabařovická

Nemám ráda přednášky o drogách. Tento program se mi líbil. Bylo to velmi reálné a realistické. Rozbité auto, feťácké doupě, ordinace, cela – dokonalé. Budeme na tento zážitek navazovat během třídnických hodin, moc děkuji.
Petra Vojtková, učitelka FZŠ Otakara Chlupa, Praha 5

Je to super projekt, mohu jen doporučit všem. Příběh mě pohltil a vyvolal spousty emocí.
Pedagog, ZŠ Blahoslavova, Mělník

Žáci se zajímavou a nevšední formou obohacovali a jistě v mnohém poučili. Každý jim říká, že nemají brát drogy, řídit opilí apod., zde jim však zajímavým způsobem ukázali, jak to může skutečně dopadnout. Všem bych tuto možnost představení drog doporučil.
Za pedagogický sbor Miroslav Metlický, ZŠ a MŠ při nemocnici, Kadaň

Žáci především ocenili to, že si mohli konkrétně zažít a prožít různé pocity a situace, byť i nepříjemné, které si do této doby ani neuměli představit. Mělo to pro ně mnohem větší význam, než jenom o prevenci hovořit ve škole. To slyší dnes a denně.
Mgr. Libuše Štická, zástupkyně ředitele, ZŠ Kutná Hora

Prostředí, atmosféra, efekty, informace, vyrovnávání se s vlastními emocemi, to vše na nás silně působilo. Čas jsme nevnímali. Myšlenky se nám honily v hlavách a skládali jsme si v duchu otázky, které položíme průvodcům. Většina z nás ale potřebovala nejdříve své zážitky vstřebat. Po několika dnech jsme se ve škole k „vlaku“ znovu vrátili. V besedách tuto akci všichni žáci hodnotili hodně vysoko. Děkujeme všem realizátorům, především P. Tůmovi a Sedmikrásce.
Mgr. Dana Kuďousková, výchovná poradkyně

Shodujeme se na tom, že tento projekt je smysluplný, narozdíl od ostatních forem primární prevence je cílený a - což je neobvyklé - má viditelný výsledek ihned. Působí přesně na prožívání a emoce žáků, navíc jim nechává prostor pro vlastní uvažování a rozhodování a především není nudný a násilně "poučný".
Lenka Eisenreichová, Zbyněk Machuta, SPŠ Beroun

Již samotný nápad instalace ve  vlakové soupravě byl originální, nevšední realizace projektu vzbudila u všech žáků pozornost. Domníváme se, že dle okamžitých reakcí některých žáků bylo působení velmi intenzivní. Zpětná vazba ve vyučovacích hodinách občanské nauky naší domněnku jen  potvrdila. Idea rozšíření expozice (četnická stanice, vězení atd.) se nám velmi líbila a byla by to dokonalá tečka celé zdařilé akce do budoucnosti. Autorům expozice držíme palce a přejeme jim, aby se jejich záměr podařilo realizovat v plném rozsahu.
PaedDr. Zlata Budayová, zástupce ředitele pro teorii, SOU stavební, Benešov

Projekt studenti podporují, líbí se jim zvolená forma autentického prožitku. Akci na dané téma hodnotí jako nejzajímavější, nejoriginálnější. Volba filmu ukazujícího jak se k drogám dostat, co vše se může stát a jaké mohou být následky, je donutilo se zamyslet.
Marie Hlaváčová, Gymnázium Příbram

Věříme, že jsme vlak neviděli naposledy. Takovéto prožitkové programy napomáhají silou prožitku zprostředkovat mladým lidem rizika užívání lehkých drog, což v době rostoucí obliby užívání drog je nanejvýš zapotřebí.
Jitka Pecháčková, školní metodik prevence, ZŠ Hostivice

Doufám, že oslovíte více mladých lidí a hlavně s nějakým efektem. U našich tříd se to povedlo. Něco si odnášejí a předávají ten příběh  a zážitky dál po škole:) Efektivita pro mě, jako metodičku prevence, byla mnohem větší než z besed, přednášek.... Domnívám se, že tato cesta k mladým lidem je efektivnější.
Mgr. Jana Hejduková, metodik prevence, SZŠ Beroun

Projekt je přínosný formou i obsahem. Forma vlaku umožňuje nevídanou mobilitu projektu. Obsah projektu dává žákům možnost získat nový pohled na experimentování s drogami (od vlastního experimentu po jeho represivní následky) a umožňuje jim rovněž prožít příběh a zapojit všechny smysly, takže problematiku vnímají jak rozumem, tak city.
RNDr. Vladislav Slavíček, ředitel, Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Netradiční pojetí specifické primární prevence se žákům líbilo, s něčím obdobným se ještě nesetkali. Zejména se jim líbilo, že se mohli aktivně zapojit pomocí tlačítek, a tak sdělit svůj vlastní názor, jak by se oni rozhodli v dané situaci.
Mgr. Marie Stojarová, výchovná poradkyně, Gymnázium Nymburk

Stojí to za to na 300 procent, klobouk dolů za Vaši práci!
Rokosová, sociální pracovnice MělníkPRO ŠKOLY - Program pro školy RODINA - Rodiče s dětmi a veřejnost STAŇTE SE PARTNEREM PROJEKTU

AKTUÁLNĚ PROJEKT PROGRAMY O NÁS PARTNEŘI KONTAKTUJTE NÁS
Tour Historie Pro školy Pro média Reference       Eliášova 274/4, Praha 6
Vizualizace Pro rodinu Kariéra Napsali o nás  info@revolutiontrain.cz
      +420 774 724 757
5D Pro firmy Foto