Aktuálně


POSLEDNÍ NOVINKY NA NAŠEM FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

PRVNÍ POZDRAV Z PODZIMNÍ TOUR

Zdravíme z Německa - Sondershausen. Opět perfektní organizace ze strany našich partnerů! Náš tým zvládl dvě akce najednou: vlak stál na nádraží Leinefelde v Německu, zatímco druhá prezentace proběhla v Praze. Od pondělí do čtvrtka jsme byli součástí akce "Týden hrdinů" na holešovickém výstavišti. Spolu s Národní protidrogovou centrálou a Policejním prezídiem ČR jsme prezentovali Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN a návazný program "To je zákon, kámo!".

PODZIM 2019 - ČESKO, SLOVENSKO I NĚMECKO!

JARNÍ TOUR 2019 - UŽ JE VÁS 145 000!

Nabíráme stále větší tempo a žádný adiktolog nás nezastaví. Celkem jsme na jaře provedli 25 000 návštěvníků ve 42 městech ČR a Německa. V každém krajském městě jsme uspořádali workshop a miniveletrh. Účastnili jsme se fantastické výstavy Deutscher Präventionstag v Berlíně jako jediní zástupci z České republiky. Rovněž návazný program "TO JE ZÁKON KÁMO!" nabírá spád, přes 100 policistů po celé zemi prezentuje tento program ve školách. A evaluace tohoto jediného celostátního programu překonává naše očekávání. Velké poděkování všem, kteří nám pomáhají, a krásné prázdniny dětem!

Zajímavosti z jarní tour 2019:
Spotřebovali jsme 108 barelů vody - 2041 litrů.
Děti snědly banány ze 124 krabic - 2250 kg ovoce.
Elektrocentrála spotřebovala 6175 litrů nafty.
Vlakem jsme celkem najezdili 3182 km.

TOUR V NĚMECKU ÚSPĚŠNĚ POKRAČUJE

Další úspěšný týden pro školy v Německu je za námi. Okresy ve městech MÜNCHBERG, SAALFELD, ALTENBURG vytvořily jako vždy perfekní zázemí, včetně spolupráce s neziskovými organizacemi. Kéž by něco podobného v tak velkém rozsahu fungovalo u nás v Čechách. I když, vlaštovky máme, například KOTEC, Charita a další.

Ve městě SAALFELD se poprvé setkala pracovní skupina Durynska. Moc se těšíme na další spolupráci a nový koncept PREVENCE 2.0., který nabírá konkrétních obrysů. Již brzy pošleme do německých škol další návazný program!

MUNCHBERG

SAALFELD

ALTENBURG

KARLOVARSKÝ KRAJ

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ

MOST

RAKOVNÍK

ZÁSTUPCI MĚST SE SEŠLI V PRAZE. SPOJÍ SÍLY KE STAVBĚ EVROPSKÉHO PROTIDROGOVÉHO VLAKU 2.0

Kroky téměř 200 lidí, kterým není lhostejná budoucnost mladé generace, vedly ve čtvrtek 11. dubna 2019 do budovy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. S finanční podporou Policejního prezidia České republiky a Česko-německého fondu budoucnosti se zde konala mezinárodní konference REVOLUTION TRAIN - PREVENCE 2.0.

Cílem konference bylo spojit síly všech zúčastněných - zástupců obcí a krajů, představitelů policejních složek, neziskových organizací či pedagogů, odborníků na drogovou problematiku a zástupců soukromého sektoru ze čtyř zemí. Zájem předčil očekávání pořadatelů. Polovina účastníků konference byli odborníci na drogovou problematiku ze zahraničí. Protidrogový vlak letos zavítá do více než 90 měst od Hamburku po Košice a zájem o český projekt stále sílí. Protidrogový vlak se stává účinným evropským nástrojem primární protidrogové prevence.

Kompletní tiskovou zprávu stahujte zde: Tisková zpráva z konference PREVENCE 2.0 - 11. dubna 2019.pdf

Již nyní je zřejmé, že i v roce 2020 bude maximální kapacita vlaku naplněna. Města a organizace se rozhodly spojit síly a společně pracovat na Verzi 2.0. První fáze odstartuje letos na podzim. Bude natočen nový film s novým příběhem smrtelně nebezpečné závislosti, budou připraveny nové návazné programy a vytvořeny aplikace i strategie pro sociální sítě. Film bude natáčen v Německu, v Česku a na Slovensku za asistence místních odborníků.

Za 3 roky provozu navštívilo vlak REVOLUTION TRAIN 110 tisíc návštěvníků ve 110 městech, 4 státech. Jen návštěvníků z Německa bylo víc než 30 tisíc a ze Slovenska 10 tisíc.

V dětech, učitelích i rodičích vlak budí silné emoce a díky tomu se účastníkům programu vryje hluboko do paměti. Jak dokládá zkušenost spolupracovnice organizace DIAKONIE Luisy Eichhorn. Jednoho z žáků se zeptala, co si pamatuje z programu REVOLUTION TRAIN, odpověděl bez zaváhání: „Vlastně všechno, protože je to jako píseň, která ti neustále zní v hlavě."

Video z konference ke stažení zde: Konference Prevence 2.0 v PS PČR

Další fotografie z konference zde: Konference Prevence 2.0 v PS PČR

26 zastávek druhé etapy jarní tour

JARNÍ TOUR 2019 V OBRAZECH

Uherské Hradiště

Kopřivnice

Olomouc a Prostějov

JE TO TADY - VYRÁŽÍME NA JARNÍ TOUR

A hned pěkně zostra. Jsme ve městě aut, a to díky finanční podpoře největší české automobilky!

ŠKODA AUTO a.s. je hlavním partnerem naší pětidenní zastávky v Mladé Boleslavi.
Akci doprovází stánek Městské policie, která má v zadním vagoně našho vlaku svoji prezentaci.
Zaměstnanecká pojišťovna ŠKODA nakoupila všem dětem na památku batůžek.
Kéž by měla všechna naše česká města podobně skvělé partnery...

V PRAZE DO KONCE ÚNORA, OD BŘEZNA OPĚT NA CESTÁCH

REVOLUTION TRAIN si opět nechává pár týdnů na zimní spánek. Do Prahy k nám ale přijít rozhodně můžete, na Dejvicích fungujeme jako obvykle. Školy i veřejnost se můžou objednávat na termíny až do konce února, potom vyrazíme na další tour.

V jakých městech se na nás už chystají?Připravujeme také návštěvy dalších měst v ČR i v zahraničí od konce dubna a dále během května i června. Sledujte nás, dáme vědět!

SLOVENSKO SE PŘIPOJUJE K ČESKO-NĚMECKÉMU PROJEKTUSlovenské nadšení nebralo konce. V jednom týdnu jsme se hned dvakrát objevili v hlavních televizních zprávách! Příjemné překvapení. V každém městě bylo vyprodáno, vlak trhal návštěvnické rekordy. A navíc výsledkem závěrečné tiskové konference v Bratislavě byla skvělá zpráva: Slovensko do toho jde s námi.

Už zájem škol v Žilině nás překvapil. Čekání na prohlídku studentům nevadilo. Městská policie Martin zase skvěle zorganizovala návštěvu Protidrogového vlaku. Dostat k nám (na státní svátek) tolik žáků - za to klobouk dolů. Tým Městské policie Liptovský Hrádok se rozhodl trumfnout své kolegy z Martina a naplnil vlak školami. Poslední učitel se studenty vešel po 18:30 a my opět překročili maximální denní kapacitu. Přes 550 návštěvníků! A Ružomberok? Opět skvěle připravená akce ve spolupráci s městskou policií. Příjezd vlaku podpořila nadace SUPRA. Reportáž veřejnoprávní televize zde:

O tom, jak Tvrdošín a Námestovo praskaly ve švech, se mohla přesvědčit předsedkyně Žilinského kraje Erika Jurínová, která akci v každém městě finančně podpořila, stejně jako župan Trnavského kraje Jozef Viskupič. Galanta a Sládkovičovo? Více než 800 lidí navštívilo náš vlak, včetně župana a primátorů okolních měst. Velké díky patří primátorovi Galanty Peteru Paškovi. Bez jeho velkého nasazení a pomoci partnerů by zde vlak nemohl zastavit.

Vše uzavřela tisková konference v Bratislavě za asistence, politiků, županů, primátorů a více než 50 policistů z celého Slovenska. Slovensko se přidává k našemu modelu PREVENCE 2.0 a pro příští rok chce, aby posádku vlaku tvořili slovenští preventisté.

MÁME ZA SEBOU MORAVU A POKRAČUJEME NA SLOVENSKO

V Ivančicích, které byly zastávkou i pro Moravský Krumlov, bylo beznadějně vyprodáno. Omlouváme se všem, na které se nedostalo - maximální kapacita 450 návštěvníků byla v pondělí i v úterý výrazně překročena.

Děkujeme všem organizacím a policistům, kteří se starali o volný čas dětí. Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje za stánek a prezentaci techniky. Děkujeme také skvělým lidem, kteří nám nosili buchty a zvali nás na oběd. Už teď se na jižní Moravu opět za rok velmi těšíme.

V Otrokovicích, díky městu a firmě Continental Barum s.r.o., mohly děti vidět náš multimediální program zdarma. Vlak navštívil i jednatel společnosti Libor Láznička a byl velmi mile překvapen. Ve Zlíně děti ze ZŠ, SŠ i dětských domů navštívily Protidrogový vlak díky srdcařům jako je třeba poslanec Marek Novák.

Z ČECH SE PŘESOUVÁME NA MORAVU A SLOVENSKO

Jsou za námi města Plzeň, Strakonice, České Budějovice, Jindřichův Hradec a Jihlava.

V Plzni náš program doplnilo Krajské ředitelství policie spolu s pojišťovnou ministerstva vnitra. Strakonice překvapily aktivitou městské policie, domova mládeže opět ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie - tentokráte z Českých Budějovic.

44. motorizovaný prapor Jindřichův Hradec prezentoval svoji techniku spolu se zdravotnickou službou Promedic. Den v Jihlavě zaplatila sociálně zodpovědná firma BOSCH DIESEL s.r.o. s přispěním Kraje Vysočina.

Další zastávka Ivančice.

90 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ, 90 MĚST, 4 STÁTY

Unikátní inovativní protidrogový projekt Revolution train nabírá na síle. Nebude dlouho trvat a příběh v protidrogovém vlaku si prožije návštěvník s pořadovým číslem 100 tisíc.

Aktuálně je za námi Durynsko a s ním jeho 10 000 návštěvníků, celkově už 30 000 z Německa. Každý den jsme měli vyprodáno, vyškolili jsme 75 německých protidrogových preventistů, vyslechli příběhy, na které nezapomeneme. My jsme odjeli, oni zůstávají a dál budou pracovat s naším návazným programem TO JE ZÁKON KAMO!

A jedeme dál. Česko-Slovenská tour je před námi.

NADŠENÍ V DURYNSKU NEBERE KONCE

Je za námi dalších 5 měst. Schleiz, Erfurt, Sömmerda, Apolda a poslední byla Gotha, kde tiskovou konferenci navštívilo přes 100 odborníků. Zájem o vlak je tak velký, že byl vytvořen pořadník na možná uvolněná místa!

Pojďme to německé nadšení z RT přesunou také do Čech. I u nás je mnoho schopných organizací, či nespokojených rodičů, kteří (pokud není zájem města), mohou dostat vlak blíže dětem. Mít pak u vlaku stánek a ukázat dětěm, že stále existuje mnoho volnočasových aktivit. Napište. Poradíme Vám, jak na to :-)

VIVA TOUR DURYNSKO

Podzimní tour začala již podruhé ve městě Schleiz. Je tu mnoho schopných lidí, kteří náš projekt již začlenili do svých projektů. Vlak zde byl každý den vyprodán, navštívil nás i policejní prezident Durynska a na večerní workshop dorazilo přes 250 odborníků. Mysleli jsme si, že takový začátek je nejlepším potvrzením smysluplnosti naší společné práce. Z omylu nás vyvedly dva příběhy, na které jsme ve Schleizu narazili.

Příběh první

Lidé z COURAGE gegen Drogen se nám svěřili s rok starým zážitkem. Tehdy v jedné ze školních tříd, které navštívily vlak, byl i místní "dětský kápo". Do školy nosil drogy a mezi svými vrstevníky byl populární. Po návštěvě vlaku se to ale změnilo: ostatní děti ho dnes ignorují, pochopily, že ten, kdo rozdává smrt, není cool.

Příběh druhý...

… nám vehnal slzy do očí. K vlaku přišla matka s dcerou a děkovala nám za záchranu syna. Toho návštěva vlaku hluboce zasáhla. Své matce poté řekl, že vlakový příběh je i jeho příběhem a že nechce skončit stejně. Rozhodl se skončit s drogovými experimenty. Matka nám ukázala fotografie svého syna z jeho drogového období a z poslední doby. Přerod trosky ve zdravého veselého mladíka nás dojal.

Starší vlakové zpravodajství zde. (klikejte)PRO ŠKOLY - Program pro školy RODINA - Rodiče s dětmi a veřejnost STAŇTE SE PARTNEREM PROJEKTU

AKTUÁLNĚ PROJEKT PROGRAMY O NÁS PARTNEŘI KONTAKTUJTE NÁS
Tour Historie Pro školy Pro média Reference       Eliášova 274/4, Praha 6
Vizualizace Pro rodinu Kariéra Napsali o nás  info@revolutiontrain.cz
      +420 774 724 757
5D Pro firmy Foto