REVOLUTION TRAIN Tour

2017

2016

Mapa

Moravskoslezská tour

Tour Sasko I

Tour jaro 2016REVOLUTION TRAIN TOUR SASKO I
PILOTNÍ PROGRAM ČESKO-NĚMECKÉ SPOLUPRÁCE V PREVENCI

Problémy s drogami v česko-německém pohraničí byly velkým tématem jarní tour protidrogového vlaku. REVOLUTION TRAIN představil pěti stovkám německých návštěvníků nově vytvořenou verzi programu. Ukázalo se, že jako nástroj komunikace o rizicích závislostí funguje výborně nejen v tuzemském kulturním kontextu, ale i v německém prostředí. Během jarní tour navíc vznikl ve spolupráci s experty z obou zemí nový model spolupráce v oblasti prevence.

Vlak proto vyrazí v listopadu v rámci pilotního testování přeshraniční součinnosti u projektu REVOLUTION TRAIN do Saska, jmenovitě do měst Annaberg-Buchholz, Schwarzenberg a Plauen. Předtím proběhne v Praze školení německých policistů. V protidrogovém vlaku budou společně vést program český lektor i německý specialista. Od 7. listopadu bude mít Nadační fond Nové Česko za hranicemi 10 dní na intenzivní vyjednávání se stávajícími i potenciálními partnery a na plánování jarní tour po dalších německých městech.

Ve městě Annaberg-Buchholz proběhne v pondělí 7. listopadu tisková konference, na níž za účasti předních odborníků na protidrogovou problematiku z obou stran hranice představíme detailní model nové užší spolupráce v prevenci s německými partnery. V Plauen se ve dnech 14. - 15. listopadu uskuteční workshopy pro odborníky na prevenci a zájemce z dalších německých spolkových zemí. Během obou akcí bude Nadační fond Nové Česko prezentovat dosavadní výsledky protidrogového vlaku i první provedení návazného programu – audiovizuálního workshopu do škol.


PRO ŠKOLY - Program pro školy RODINA - Rodiče s dětmi a veřejnost STAŇTE SE PARTNEREM PROJEKTU


AKTUÁLNĚ PROJEKT PROGRAMY O NÁS PARTNEŘI KONTAKTUJTE NÁS
Tour Historie Pro školy Pro média Reference       Eliášova 274/4, Praha 6
Vizualizace Pro rodinu Kariéra Napsali o nás  info@revolutiontrain.cz
      +420 774 724 757
5D Pro firmy Foto